Dojazd na XIX Święto Dziękczynienia
7 czerwca dojazd samochodem do Świątyni Opatrzności Bożej będzie utrudniony. Ok. godziny 11.30 do Świątyni dojedzie pielgrzymka z pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W związku z pielgrzymką zamknięte będą ulice na jej trasie.
Planując przyjazd warto wziąć pod uwagę pielgrzymkę. Jeśli zdecydujecie się na samochód to lepiej jechać od strony ul. Przyczółkowej, ab uniknąć zakorkowania w rejonie Miasteczka Wilanów.
Przyjeżdżając samochodem trzeba też wziąć pod uwagę, że liczba miejsc parkingowych w okolicach Świątyni jest mocno ograniczona. Będą wyznaczone dodatkowe parkingi przy ulicy Branickiego.
Zdecydowanie najlepszą opcją dojazdu do Świątyni Opatrzności Bożej są tramwaje, które kursują naprawdę często i nie stoją w korkach.
Tramwaj nr 14: Pl. Narutowicza – Metro Politechnika – Miasteczko Wilanów
Tramwaj nr 16: Piaski – Rondo „Radosława” – Centrum – pl. Zbawiciela – Miasteczko Wilanów
Zmiany w komunikacji publicznej na stronie WTP:
https://www.wtp.waw.pl/zmiany/2026/06/05/procesja-w-rejonie-parafii-opatrznosci-bozej/
Na 7 czerwca zaplanowany jest również Ironman 70.3. Wszystkie informacje nt. utrudnień na stronie:
https://infoulice.um.warszawa.pl/triatlonowe-zmagania-w-warszawie/

