Zaproszenie do wolontariatu podczas Święta Dziękczynienia
Twórz z nami XIX Święto Dziękczynienia 7 czerwca 2026. Szukamy osób, które chcą zaangażować się w pomoc i promowanie wdzięczności wobec Boga i ludzi za dobro otrzymywane każdego dnia. Czekamy na Twoje zgłoszenie do 25 maja 2026 roku.
Jeśli masz pytania zadzwoń: 604 789 289 lub napisz: wolontariat@centrumopatrznosci.pl
Obszary, w które możesz się zaangażować jako wolontariusz
- Miasteczko dla Dzieci to wiele atrakcji dla dzieci i dla całych rodzin. W grze rodzinnej „Mały ja – wielka misja” potrzebować będziemy osób, które będą przyjmowały zgłoszenia do gry i będę przewodnikami poszczególnych grup pomiędzy kolejnymi punktami.
- Oprowadzanie grup po Świątyni Opatrzności Bożej to okazja, aby również samemu lepiej poznać różne zakątki Świątyni i ich znaczenie. Osoby zainteresowane tą formą wolontariatu otrzymają od nas skrypt, który umożliwi im profesjonalne oprowadzanie grup.
- Biuro prasowe (obsługa mediów) to możliwość, aby spotkać się z ludźmi mediów. Do zadań w biurze będzie należało zaopiekowanie się dziennikarzami, którzy przyjdą na wydarzenie oraz sprawdzanie ich akredytacji.
Wiele osób związanych ze Świątynią Opatrzności Bożej nie może do niej przyjechać na Święto Dziękczynienia ze względu na różnego rodzaju obowiązki, stan zdrowia lub wiek. Chcemy w tym dniu być także z nimi poprzez relacje z tego dnia. Chcemy też poprzez relacje umieszczane w social mediach dotrzeć z ideą dziękczynienia do jak najszerszej grupy osób. Do tej formy wolontariatu wymagany jest własny sprzęt (smartfon) oraz umiejętność umieszczania nagranych relacji w social mediach.
Święto Dziękczynienia to czas, kiedy chcemy wspólnie dziękować Bogu i ludziom – twórzmy razem ten czas wdzięczności.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie!W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5,16-18)
