CZYTELNIA MAGAZYNU “DZIĘKUJĘ”! Zapraszamy do lektury!
12 lat. 52 wydania. Setki tysięcy czytelników na całym świecie. Magazyn “Dziękuję”. Mały format opisujący wielkie dzieło! Dowiedz się, jak powstawała Świątynia Opatrzności Bożej…
W naszej Czytelni zgromadziliśmy wszystkie wydania magazynu, powstałe od początków tworzenia Wotum Narodu.
Słowo „dziękuję” jest kluczem do rozumienia misji powstającego Sanktuarium, jak i idei Święta, które ma być okazją do podziękowania Bogu oraz drugiemu człowiekowi za wszelkie otrzymane dobro. Udostępniamy powstałe dotychczas numery ze względu na rosnące zainteresowanie i prośby Darczyńców, którzy chcą poznać Świątynię od samego początku jej istnienia. Z wielką radością spełniamy te prośby!
Magazyn „Dziękuję” to zapisana żywa historia Świątyni Opatrzności Bożej, jej początków w XVIII wieku, opowiadająca o próbach podjęcia budowy w dwudziestoleciu międzywojennym, o rozpoczęciu prac na Polach Wilanowskich, gdzie dzisiaj Świątynia stoi i góruje nad okolicą. Przez 12 lat powstało 47 numerów, które dotarły do setek tysięcy Darczyńców w Polsce i na całym świecie.
Magazyn „Dziękuję” od 12 lat opisuje kolejne etapy budowy Wotum Narodu, relacjonuje przebieg świąt religijno-patriotycznych odbywających się w Świątyni Opatrzności Bożej: Święto Dziękczynienia, Narodowe Święto Niepodległości i wiele innych, przedstawia sylwetki polskich świętych i błogosławionych, których relikwie znajdują się w nawach bocznych, zamieszcza świadectwa Darczyńców żywo zaangażowanych w budowę Wotum Narodu oraz publikuje artykuły przybliżające duchowość katolicką. Wszystko wzbogacone dokumentacją zdjęciową, dzięki której wyraźnie widać, jak Świątynia Opatrzności Bożej zmieniała się na przestrzeni lat.
Tegoroczne Święto Dziękczynienia było inne niż dotychczas. Jednak mimo pandemii historia tego miejsca wciąż się tworzy i skupia wokół siebie ludzi, którzy chcą składać dziękczynienie Bogu za wszelkie otrzymane łaski dla siebie i całego narodu polskiego.
Zapraszamy do lektury i do wspomnień! To dzięki Państwu tworzymy magazyn oraz wspólne dzieło, jakim jest Narodowe Sanktuarium w warszawskim Wilanowie. Z całego serca zachęcamy do podzielenia się materiałem z bliskimi i przyjaciółmi, aby mogli poznać Świątynię Opatrzności Bożej, która należy do wszystkich Polaków.