Świątynia wciąż potrzebuje Twojej pomocy
10 lat zmian w Świątyni Opatrzności Bożej to czas ogromnej wspólnej pracy i rozwoju – dziś Świątynia służy tysiącom wiernych jako miejsce modlitwy i źródło nadziei.
Wciąż trwają prace nad rozwojem artystycznym wnętrza Świątyni, doskonaleniem jej akustyki, a także rozwijaniem infrastruktury, która służy tysiącom wiernych. Wesprzyj dalsze prace w Świątyni i wokół niej swoją darowizną.
To wielka zasługa Wspólnoty Darczyńców, że w sercu Polski powstała Świątynia, która dla setek tysięcy osób może być dzisiaj źródłem chrześcijańskiej nadziei. Promieniuje ona zwłaszcza z oblicza Chrystusa Zmartwychwstałego umieszczonego na ścianie prezbiterium, którego aranżację opatrznościowo udało się ukończyć w minionym roku.

Figura Chrystusa Zmartwychwstałego w Świątyni Opatrzności Bożej
Szeroko zakrojone prace nad wystrojem oraz adaptacją akustyczną przestrzeni prezbiterium, rozpoczęte dwa lata temu, kontynuowaliśmy w 2024 roku. Z myślą o licznej koncelebrze podczas uroczystych liturgii został zamontowany drugi rząd stalli. Konstrukcja i dobór materiałów do ich wykonania wpisują się w wymogi akustyczne wnętrza. Natomiast po obu stronach prezbiterium umieszczono popiersia św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego.
Stanowią one zwieńczenie korony świętych i błogosławionych czczonych w wizerunkach i relikwiach ustawionych w nawie bocznej Świątyni. Autorem wykonanych z brązu rzeźb jest prof. Adam Myjak.
W tym miejscu pragniemy nie tylko dziękować Bogu za wolność naszej Ojczyzny, ale także za wielkich Polaków, którzy na wieki zapisali się w dziejach Polski i świata – zarówno za zastępy świętych i błogosławionych, jak i tych, których miłość i oddanie zna tylko Bóg. – mówił kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup senior archidiecezji warszawskiej.
Ofiarując darowiznę 50, 100, 200 zł, a nawet więcej – troszczysz się o dalszy rozwój Sanktuarium.
Każda darowizna jest częścią historii Świątyni – także tej, która pisze się dziś, w roku 10‑lecia od jej otwarcia.
Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób powstało miejsce, w którym codziennie rozbrzmiewa modlitwa, sprawowana jest Eucharystia i rodzi się nadzieja.
Ks. Tadeusz Aleksandrowicz, kustosz powstającego Sanktuarium Opatrzności Bożej:
Nie ustajemy w wysiłkach, aby w powstającym Sanktuarium Opatrzności Bożejkażdy odnalazł miejsce na spotkanie z Bogiem, przestrzeń do nawróceniaserca i duchową refleksję. Chcemy, aby Świątynia służyła wiernym zwłaszcza w trakcie celebracji liturgicznych i nabożeństw. Wciąż dokładamy starań, by doskonalić jej wnętrze zarówno pod względem artystycznym, jak i adaptacji akustycznej. Ufamy, że to miejsce będzie coraz bardziej przyjazne pielgrzymom. W tym celu rozwijamy infrastrukturę techniczną zarówno samej Świątyni,jak i na terenie wokół niej.
Dziś, w roku jubileuszu otwarcia Świątyni, możesz stać się częścią kolejnego etapu jej rozwoju. W kolejnych latach będziemy doskonalić wnętrze Świątyni pod względem sakralnym i artystycznym oraz rozwijać infrastrukturę wokół niej, by stawała się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla każdego pielgrzyma.
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za modlitwę, a także każdy dar serca, który przyczynia się do rozwoju duchowego i materialnego wilanowskiej Świątyni. Wszelkie ofiary przeznaczone na aranżację wystroju sakralnego wnętrza i rozwijanie infrastruktury technicznej przyczyniają się do budowania i umacniania kultu Opatrzności Bożej w czasie liturgii, nabożeństw i cichej modlitwy wiernych.
47 1240 6218 1111 0010 1762 7073
Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu,
ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
Rachunki dla wpłat walutowych
BIC (Swift) PKOPPLPW
- EURO – 47 1240 6218 1111 0010 1762 7073
- USD – 87 1240 6218 1787 0010 5999 1738
- FUNTY – 24 1240 6218 1789 0010 5999 1608
Darowiznę można złożyć także za pomocą tradycyjnego blankietu wpłaty/przelewu.



