Pamięć o naszych bohaterskich przodkach wypełnia to miejsce – mówili Wielkopolanie w Świątyni Opatrzności Bożej
– Moi przodkowie byli powstańcami wielkopolskimi. W rodzinie zawsze żyliśmy w duchu tradycji patriotycznych. Wizyta w takim miejscu, gdzie są one kultywowane, gdzie tak istotna jest pamięć o bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę, wzbudza w moim sercu najczulsze nuty i dumę z bycia Polką – mówi jedna z uczestniczek pielgrzymki …