Podsumowanie XIX Święta Dziękczynienia
7 czerwca 2026 roku odbyło się XIX Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary“. Było to, jak co roku duże wydarzenie, którego krótkie podsumowanie prezentujemy.
Najlepszym podsumowaniem tego dnia są zebrane przez nas krótkie podziękowania osób, które uczestniczyły w XIX Święcie Dziękczynienia.
Przedstawiamy również krótkie podsumowanie Święta Dziękczynienia w liczbach:
- W pielgrzymce z relikwiami bł. Bolesławy Lament MSF i bł. Józefa Stanka SAC wzięło udział ponad 1500 osób.
- Pielgrzymi przeszli trasę ponad 12 km, wykonując przy tym blisko 30 milionów kroków.
- Na ostatnim odcinku do pielgrzymki dołączył obraz Matki Bożej Tęskniącej z sanktuarium w Powsinie.
- Na Mszę św. dziękczynną nadesłano blisko 3 500 intencji za wstawiennictwem bł. Marii Teresy Ledóchowskiej oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego.
- Podczas Święta Dziękczynienia pielgrzymi dzielili się swoimi świadectwami wiary i dziękczynienia Bogu. Od kilku lat są one gromadzone w postaci nagrań video w serwisie DZIEKUJE.PL oraz na kanale You Tube Centrum Opatrzności Bożej. Dziś jest ich ponad 1 600.
- W okresie poprzedzającym Święto Dziękczynienia i podczas samego wydarzenia posty na Facebooku Centrum Opatrzności Bożej osiągnęły prawie 140 tysięczny wyświetleń.
- Niedzielna transmisja tylko południowej Mszy św. dziękczynnej, której przewodniczył arcybiskup Tadeusz Wojda, uzyskała na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej 12 tys. wyświetleń.
- Ponad 500 dzieci wraz z rodzinami odwiedziło terenową grę rodzinną „Poszukiwacze znaków nadziei” w ramach Miasteczka dla Dzieci.
- W organizację tegorocznego Miasteczka dla Dzieci było zaangażowanych 20 instytucji.
- W przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego Święta Dziękczynienia zaangażowało się również wielu wolontariuszy z różnych organizacji, wspólnot katolickich, zgromadzeń zakonnych oraz instytucji kultury.
Dziękujemy wszystkim za wspólne przygotowanie tego pięknego święta radości.



