Aleja Darczyńców – możesz upamiętnić swą ofiarność na Tablicach
Darowiznę można złożyć za pomocą tradycyjnego blankietu wpłaty/przelewu lub za pośrednictwem płatności elektronicznej. Drukuj blankiet wpłaty/przelewu.
Przestawiamy film prezentujący gotowy pierwszy etap Alei Darczyńców:
Wpłać ofiarę na budowę i upiększenie Świątyni Opatrzności Bożej. Zostaniesz upamiętniony w Alei Darczyńców. Darowiznę można złożyć za pomocą tradycyjnego blankietu wpłaty/przelewu lub za pośrednictwem płatności elektronicznej. Drukuj blankiet wpłaty/przelewu
Można w ratach
Darowiznę można wpłacić jednorazowo bądź w ratach. Jeśli Darczyńca chce wpłacać darowiznę w ratach powinien zadeklarować wysokość darowizny oraz liczbę planowanych rat. Chwilą udzielenia wsparcia finansowego jest wpływ środków finansowych na konto Centrum Opatrzności Bożej. Darczyńca w terminie 30 dni od dokonania darowizny może zwrócić się z prośbą do Centrum Opatrzności Bożej o umieszczenie nazwiska Ofiarodawcy na Tablicy Upamiętniającej. Treść napisu na Tablicy będzie każdorazowo akceptowana i przyjmowana do realizacji przez Centrum Opatrzności Bożej. Przekazanie darowizny przez Darczyńcę wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptacją Regulaminu Darczyńców uprawnia Centrum Opatrzności Bożej do zamieszczenia imienia i nazwiska Darczyńcy na Tablicy Upamiętniającej również wtedy, gdy Darczyńca nie wystąpił
z taką prośbą.
Upamiętnianie darczyńców wpierających budowę kościołów ma bardzo długą tradycję. Nawet
w najstarszych świątyniach można znaleźć miejsca przypominające o osobach, które szczególnie zasłużyły się w powstaniu budowli sakralnych. Zazwyczaj tablice o fundatorach umieszczane są na ścianach bocznych świątyń. W Centrum Opatrzności Bożej powstaje specjalna aleja, gdzie będzie można odnaleźć osoby zaangażowane w powstanie Świątyni Opatrzności Bożej. Aleja Zasłużonych będzie otaczać Panteon Wielkich Polaków, już dziś przez niektórych określany jako Wawel Trzeciego Tysiąclecia. Będzie to miejsce spoczynku osób szczególnie zasłużonych dla naszej Ojczyzny i Kościoła Katolickiego w Polsce. Miejsce to pozwoli przechować w ludzkiej pamięci wybitne osiągnięcia tych wielkich Polaków.
W Panteonie wieczny odpoczynek znaleźli: tragicznie zmarły w katastrofie w Smoleńsku ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, kapelani Rodzin Katyńskich ks. prałat Zdzisław Jastrzębiec-Peszkowski, ks. Zdzisław Król i ks. Andrzej Kwaśnik, a także ks. prałat Jan Twardowski i ks. Józef Joniec oraz prof. Krzysztof Skubiszewski, pierwszy minister spraw zagranicznych III RP.
Gorąco zachęcamy do wsparcia budowy i upiększania Świątyni Opatrzności Bożej. Każdy może mieć swój wkład w budowę tego Wotum Narodu. Stanie się to wyjątkowym dowodem wdzięczności, który przetrwa setki lat i będzie świadectwem dla przyszłych pokoleń.