Razem zdziałamy więcej
Przedstawiciele Akcji katolickiej Archidiecezji warszawskiej spotkali się z Centrum Opatrzności Bożej- chcemy wspólnie tworzyć dzieło budowy Wotum Wdzięczności – mówi Piotr Gaweł, Prezes Zarządu Centrum. Centrum Opatrzności Bożej i idea Dnia Dziękczynienia
Centrum Opatrzności Bożej jest instytucją, która powstała, aby wspierać budowę Świątyni Opatrzności Bożej, dzięki niej prace związane z budową tego wyjątkowego miejsca um ożliwią szybkie otwarcie tego obiektu. Centrum to nie tylko świątynia z murów – mówi Prezes Zarządu Centrum Piotr Gaweł, prawdziwym wyzwaniem nie jest zbudowanie murów, ale doprowadzenie do tego, aby Polska była naprawdę Bogu wdzięczna. – Nie będzie wdzięczności człowieka dla Boga, jeżeli nie będzie wdzięczności człowieka dla człowieka – tłumaczy Piotr Gaweł. To właśnie główna idea, która przyświeca nie tylko Dniu Dziękczynienia, ale całemu przedsięwzięciu, jakim jest budowa Centrum Opatrzności Bożej. Kiedy będziemy uczyć się mówić słowo “dziękuję” i u świadomimy sobie, że oprócz problemów dnia codziennego, które nas otaczają jest też Pan Bóg, któremu warto dziękować, wtedy właśnie będziemy mogli powiedzieć o sukcesie naszego przedsięwzięcia.
Dziękujemy za pomoc
Od tego roku Centrum współpracuje z wolontariuszami z Akcji Katolickiej. Przy organizacji Dnia Dziękczynienia pomagało nam około 15 osób- Chcielibyśmy przy tej okazji serdecznie podziękować wszystkim, którzy tego dnia pomagali nam. Sam Dzień Dziękczynienia to promocja tego wyjątkowego słowa dziękuję, która ma nas poprzez słowo doprowadzić do wdzięczności Panu Bogu – mówi Piotr Gaweł.
Zapraszamy do współpracy
Zespół muzealny podczas spotkania przedstawił projekt i zaprosił do współpracy wszystkich, zainteresowanych ideą budowy Wotum narodowego. Niedawno został wybrany projektant ekspozycji Muzeum i obecnie prowadzone są dalsze prace nad powstającym Muzeum. Zespół muzealny Centrum Opatrzności Bożej ma w planach trzy projekty. Pierwszy to “Brama Słuchania”, ustawiana w różnych miastach Europy. Podczas przechodzenia przez nią słychać będzie przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w tym mieście. ko lejny projekt to “Namiot spotkania”, byłoby to miejsce spotkania i przypomnienia lub poznania Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II. Ta z kolei wystawa ustawiana byłaby kolejno w różnych miastac h Polski. Ostatni projekt to wystawa stawiana w każdej parafii, składająca się z plansz ustawianych również w formie bramy. Zespół muzealny w związku z powyższymi projektami zwraca się o pomoc do wolontariuszy zainteresowanych tego rodzaju projektami. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z biurem COB lub bezpośrednio z zespołem muzeum.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Akcji katolickiej Archidiecezji warszawskiej
***
Odwiedź Świątynię już dziś. Pomimo, że prace budowlane wciąż trwają, można odwiedzać Centrum Opatrzności Bożej. Jest wielu chętnych do zwiedzania tego niezwykłego miejsca i wciąż przybywa więcej. Większe grupy odwiedzają obiekt po wcześniejszej konsultacji z ks. proboszczem Krzysztofem Mindewiczem, aby wizyta była w pełni bezpieczna, ponieważ większe grupy zwiedzających zwiedzają w czasie przerw w budowie.