Matko Różańcowa!
Zawitaj Królowo Różańca Świętego
Jedyna nadziejo człowieka grzesznego…
Jutro wkraczamy w październik, jeden z dwóch miesięcy poświęconych w polskiej tradycji Matce Bożej. We wszystkich kościołach i kaplicach, jak Polska długa i szeroka, wierni zbierają się, by modlić się na różańcu do Tej, która jest Pośredniczką Łask Bożych.
Zapewne istnieje wiele sposobów uproszenia opieki Maryi – uważamy jednak, że różaniec jest z nich najlepszym i najskuteczniejszym. Te słowa papieża Leona XIII zawarte w encyklice Adiutricem populi opublikowanej w 1895 roku potwierdzały ugruntowane od wieków przekonanie wiernych o nadzwyczajnej mocy modlitwy różańcowej, ułożonej przez św. Dominika, a do Polski przyniesionej przez św. Jacka Odrowąża już w XIII stuleciu.
Matka Boża niejednokrotnie objawiała się z różańcem w dłoni – w Fatimie, w Lourdes, i w wielu innych miejscach.
Zofia Kossak pisała w Roku polskim:
Powiadali Ojcowie Kościoła, że dwie były najpotężniejsze mowy w planie Bożym: „Stań się” – gdy Bóg wszechświat stworzył, i: „Oto ja, służebnica Pana mojego”. Fiat Boga i fiat stworzenia, jedno bez drugiego niepełne. Powiadali również, iż przypomnienie chwili Zwiastowania jest dla Matki Zbawiciela nieustającą radością, że słowa, którymi witał Ją Anioł, choć niedołężnie ludzkimi wargami wypowiadane, stanowią przemożne zaklęcie, któremu Niepokalana oprzeć się nie może. Więc powtarzano Ave Maria bez znużenia, po pięćdziesiąt, po sto razy, wijąc niby wieniec różany na skronie Maryi, radując się Jej radością i wielbiąc Jej chwałę.
W Świątyni Opatrzności Bożej w nabożeństwie różańcowym możemy uczestniczyć w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18.00, w niedzielę zaś po Eucharystii o godzinie 19.00.
Gorąco zachęcamy również, by włączyć się do wspólnoty modlącej się na „Różańcu Świętych – nie jesteś sam”, która liczy już ponad 11 tysięcy wiernych.
Więcej o tej inicjatywie modlitewnej, która narodziła się w Sanktuarium Opatrzności Bożej czytaj tu.