Zapraszamy do zapoznania się
z ideą „Domu sanktuaryjnego – nie jesteś sam” i podzielenia się opinią na temat tej inicjatywy. Jest to dla nas niezwykle ważne.
Projekt zrealizujemy tylko wtedy, kiedy zyska akceptację Darczyńców.
„Nie jesteś sam” to słowa, które przypominają o nieustającej Bożej obecności w życiu człowieka. Chcemy jak najlepiej służyć pielgrzymom, którzy przybywają coraz liczniej do wilanowskiego Sanktuarium, by zawierzać Opatrzności swoją codzienność, dziękować za opiekę i prosić o szczególne łaski. Pragniemy, by dla każdego Sanktuarium stało się jak dom: przestrzenią, w której zawsze jest mile widziany, otoczony troską i życzliwością.
CHCIELIBYŚMY, ABYŚ W TYM MIEJSCU:
Pragniemy, aby „Dom sanktuaryjny – nie jesteś sam” stał się domem
dla wszystkich kapłanów i wiernych, wolontariuszy i potrzebujących wsparcia, głodnych i tych, którzy ten głód duchowy czy fizyczny zaspokoją.
W styczniu 2020 roku kard. Kazimierz Nycz po raz pierwszy przedstawił Wspólnocie Darczyńców inicjatywę wzniesienia przy Świątyni „Domu sanktuaryjnego – nie jesteś sam”. Wybuch pandemii Covid-19 wstrzymał realizację przedsięwzięcia. W tym okresie skoncentrowaliśmy nasze siły zwłaszcza na pracach we wnętrzu Świątyni. Mimo to wraz ze specjalistami z różnych branż pracowaliśmy nad projektem Domu sanktuaryjnego, starając się zarysować jego koncepcję. Wytyczne opracował Kustosz Sanktuarium, ks. Tadeusz Aleksandrowicz. Mamy świadomość, że jest to trudny projekt, który prawdopodobnie będzie realizowany w etapach.
Kard. Kazimierz Nycz: W odpowiedzi na potrzeby pielgrzymów pragnę rozpocząć budowę „Domu sanktuaryjnego – nie jesteś sam”. Będzie on godnym miejscem odpoczynku z możliwością posilenia się i odświeżenia, a także uzyskania opieki i pomocy, szczególnie przez osoby starsze oraz niepełnosprawne. Celem budowy domu jest także wzmocnienie wsparcia duchowego dla przybywających wiernych, poszukujących spotkania w Sakramentach Eucharystii oraz Pokuty i Pojednania, pokrzepienia oraz uzdrowienia.
[Wypowiedź z 14.01.2020 r.]
Serdecznie zapraszam do podzielenia się opinią na temat inicjatywy budowy „Domu sanktuaryjnego – nie jesteś sam”. W duchu odpowiedzialności pragniemy dalej wsłuchiwać się w głos każdego Darczyńcy, od którego zależą dalsze losy tego dzieła. Zachęcamy do podzielenia się opinią, jak podoba się Państwu zarówno sama idea Domu sanktuaryjnego, jak i pomysł na jej realizację. Tak jak Świątynia powstawała tylko dzięki wsparciu Darczyńców, tak realizacja budowy „Domu sanktuaryjnego – nie jesteś sam” będzie możliwa jedynie wówczas, gdy zyska akceptację i poparcie Wspólnoty Darczyńców.
Ks. Tadeusz Aleksandrowicz
Kustosz Sanktuarium Opatrzności Bożej
© 2024 Centrum Opatrzności Bożej