NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ OSTATNIE EGZEMPLARZE “DZIENNICZKA WDZIĘCZNOŚCI”
Wszystkich pielgrzymów odwiedzających powstające w Wilanowie Sanktuarium Opatrzności Bożej zapraszamy do udziału w naszym konkursie! Na zwycięzców czekają ostatnie już egzemplarze „Dzienniczka wdzięczności” wraz z zestawem naklejek MANUS DEI.
Tytuł konkursu „Poznaj Świątynię i siebie” nawiązuje do istoty pielgrzymowania oraz tego, co stanowi treść „Dzienniczka wdzięczności”.
Aby wziąć udział w konkursie, wypełnij poniższy formularz i odpowiedz na pytanie konkursowe.
Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu dla pielgrzymów „Poznaj Świątynię i siebie!”
Wygraną w konkursie jest „Dzienniczek wdzięczności”. Wpisuje się on w istotę działania powstającego w Wilanowie Sanktuarium. Świątynia Opatrzności Bożej budowana jako Wotum Narodu jest miejscem, skąd płynie nieustające dziękczynienie Opatrzności Bożej za wszelkie łaski. W wilanowskiej Świątyni pragniemy także uczyć się dziękowania innym – ludziom wokół nas.
„Dzienniczek wdzięczności” stanowi wyjątkową i nieocenioną pomoc:
- w codziennej modlitwie dziękczynnej;
- w refleksji nad własnym życiem, poznaniu i zrozumieniu siebie;
- w nauce zauważania małych rzeczy, które tak naprawdę są wielkie;
- w dostrzeganiu działania Opatrzności Bożej w życiu każdego z nas.
Pielgrzymuj do Świątyni!
Pielgrzymi, którzy choć raz nawiedzili powstające w Wilanowie Sanktuarium Opatrzności Bożej, mają okazję poznać historię budowy Wotum Narodu, bogatą symbolikę sakralną i dotrzeć do miejsc szczególnych takich, jak Panteon Wielkich Polaków, Kaplica Maryjna, Kaplica Najświętszego Sakramentu. Mogą pomodlić się w kolistej nawie bocznej przy relikwiach 16 świętych i błogosławionych Polaków. Obejrzą także wiekową Świecę Niepodległości, której losy tak mocno związały się w historią naszej Ojczyzny.
Od momentu otwarcia Świątyni dla wiernych, 11 listopada 2016 roku, zajmuje ona szczególne miejsce na mapie Warszawy, Polski i w sercach tysięcy Polaków.
Przyciąga już dziś dziesiątki tysięcy pielgrzymów z całej Polski i z zagranicy. Organizowane na Polach Wilanowskich przez Centrum Opatrzności Bożej Święto Dziękczynienia (w tym roku po raz piętnasty) na stałe zagościło w kalendarzu cyklicznych imprez rodzinnych i co roku w pierwszą niedzielę czerwca łączy w modlitwie oraz zabawie tysiące uczestników w każdym wieku. W Centrum odbywają się ważne wydarzenia kulturalne, religijne i patriotyczne, koncerty, które gromadzą tysiące słuchaczy.
Założeniem projektantów Świątyni Opatrzności Bożej było odkrycie na nowo dziedzictwa tradycji i głębokiej wartości symboliki teologicznej zawartej w architekturze sakralnej ubiegłych wieków. Świątynia miała być budowlą monumentalną i tak też się stało. Jednak każdego, kto wejdzie do jej wnętrza, zadziwia lekkość i światło wypełniające i nasycające blaskiem wszystkie elementy nawy głównej i kolistych naw bocznych.
Sylwetka Świątyni wraz z kopułą dominuje nad okolicą, widać ją już z daleka. Stała się widzialnym znakiem obecności Boga, symbolizując połączenie nieba i ziemi, Bożej troski z ludzką wdzięcznością, łaski z naszą słabością.
Podczas oprowadzania nasi przewodnicy przekazują pielgrzymom wiele ciekawostek i cennych informacji dotyczących rozwiązań technicznych zastosowanych w Świątyni, m.in. akustyki, materiału, z jakiego powstały poszczególne elementy wyposażenia, wydarzeń regularnie odbywających się w tym Świętym Miejscu oraz planów na przyszłość.
Zobacz również:
- Aby zwiedzić Świątynię Opatrzności Bożej
- Wesprzyj dalsze prace przy powstawaniu Sanktuarium Opatrzności Bożej
- Więcej o “Dzienniczku wdzięczności”