W parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie
„Świątynię budujemy codziennie, tę na placu budowy i tę z naszych prostych słów „dziękuję”, kiedy ktoś obdarowuje nas czymś dobrym i w każdej, nawet najbardziej zwykłej sytuacji”.
4 marca tego roku w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie Akcja Katolicka na czele z panią Grażyną Żak rozprowadzała cegiełki na budowę Świątyni. Pracownicy i wolontariusze Centrum Opatrzności Bożej opowiadali o postępach na budowie oraz zachęcali do uczestnictwa w zbliżającym się Święcie Dziękczynienia. Wspominają ciepłe przyjęcie w parafii: – Jeden z chłopców dopytywał się o szczegóły Święta Dziękczynienia. Powiedział, że na pewno przyjdzie z rodziną i kolegami. Wielu ludzi pytało się także o szczegóły budowy i zachęcało do dalszej pracy na jej rzecz – opowiada Marlena Bessman z Biura Prasowego COB, która uczestniczyła w spotkaniu z parafianami ze Służewca.
Wielkie serca parafian
Jak akcję ocenia jej organizatorka? Jestem bardzo zadowolona z tego jak zostaliśmy przyjęci. Bardzo się cieszę. Jest to bardzo budujące i zachęca do dalszej pracy – zaznacza pani Grażyna, organizatorka akcji w parafii św. Maksymiliana Kolbego na warszawskim Służewcu. – Ludzie bardzo chętnie przyłączają się do akcji, z zaciekawieniem przeglądają Magazyn „Dziękuję”, w którym znajduje się Raport Specjalny z budowy Świątyni.
Ta Świątynia to wielkie dziękuję każdego z nas. Z radością przyjęłam słowa o sukcesach na budowie – podkreśla jedna z parafianek. – Widzę jak ta Świątynia pięknieje. Często jeżdżę do Panteonu Wielkich Polaków. Zawsze jestem zaskoczona zmianami. Oby tak dalej!
Najwyższy kościół w Warszawie
Mury Świątyni Opatrzności Bożej są już gotowe. Pierwszy i najważniejszy etap, tzw. stan surowy otwarty, został ukończony. Na szczycie kopuły stanął krzyż i dzięki temu Świątynia ma 75 metrów wysokości i jest najwyższym kościołem w Warszawie. Obecnie prowadzone są prace związane z zabezpieczeniem dachu Muzeum.
Dziękujemy!
„Świątynię budujemy codziennie, tę na placu budowy i tę z naszych prostych słów „dziękuję”, kiedy ktoś obdarowuje nas czymś dobrym i w każdej, nawet najbardziej zwykłej sytuacji”.
Pragniemy, aby Świątynia wzrastała. Tym bardziej dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierają jej budowę. Każdy może pomóc w tworzeniu narodowego Wotum Wdzięczności. To dzieło tysięcy ludzi dobrej woli. Dzięki darczyńcom i ofiarodawcom z każdym kolejnym miesiącem możemy cieszyć się postępami na budowie Wotum Wdzięczności Narodu Polskiego. Dziękujemy Wam wszystkim!