2021
Dzięki ofiarności Darczyńców w 2021 roku udało się zrealizować wiele ważnych prac w Świątyni. Część z nich zostało wykonanych w przededniu wrześniowej beatyfikacji – adaptacja ściany prezbiterium, nowy podest przewodniczenia liturgii, profesjonalne nagłośnienie placu północnego zintegrowane z nowym centralnym systemem zarządzania dźwiękiem, zagospodarowanie części terenów zielonych wokół Świątyni czy renowacja ponad 700 plenerowych ławek.
Komfort i bezpieczeństwo wiernych poprawiło: ulepszenie systemu zarządzania przesyłem dźwięku i obrazu, montaż instalacji światłowodowej, modernizacja chóru, przygotowanie infrastruktury do dodatkowego oświetlenia nawy bocznej czy modernizacja przyłączy akustycznych w przestrzeni przy prezbiterium. Nie można pominąć położenia marmurowej posadzki przy kamieniu węgielnym. Inwestycje w infrastrukturę elektroniczną umożliwiły znaczną poprawę jakości dostępu zdalnego poprzez media tradycyjne oraz internet we Mszach św. i uroczystościach mających miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej. Uruchomiony został też monitoring wideo – nad bezpieczeństwem czuwają kamery pracujące w podczerwieni.
Kolejną inwestycją którą udało się nam zrealizować jest system inteligentnego zarządzania infrastrukturą, umożliwiający jego sukcesywne rozbudowywanie. Już teraz współpracując z nową rozdzielnią elektryczną umożliwia on nadzór i zarządzanie energią i wentylacją oraz ogrzewaniem w całym budynku, automatycznie reagując na niespodziewane spadki napięcia i przekierowując moc z jednej części budynku do drugiej. Zapewnia to niezakłócony przebieg liturgii, uroczystości patriotycznych i innych wydarzeń w Świątyni. Ważną zaletą systemu jest monitorowanie zużycia energii oraz sygnalizowanie awarii, co w konsekwencji pozwoli na uzyskanie realnych oszczędności.
W Środę Popielcową 2021 nad ołtarzem zawisł Krzyż Paschalny w nowej odsłonie, niemal identyczny i niosący to samo przesłanie jak poprzedni. Jest on bardziej odporny na działanie czasu, a przede wszystkim jego barwy zdecydowanie mocniej odcinają się od ściany ołtarzowej, przez co jest wyraźniejszy. Króluje nad ołtarzem, przyciągając wzrok natychmiast po wejściu do Świątyni.
Nad wejściem do Kaplicy Najświętszego Sakramentu pojawiła się wieczna lampka, wspaniała instalacja artystyczna, która już od progu Świątyni wskazuje miejsce, gdzie na adorację wiernych oczekuje Chrystus w tabernakulum. Będący jej fragmentem krzyż został wykonany z bardzo rzadkiego czerwonego kryształu górskiego, sprowadzonego specjalnie z Brazylii. Czerwień ma podwójne symboliczne znaczenie: z jednej strony jest kolorem przynależnym królowi, z drugiej symbolizuje krew przelaną dla odkupienia świata.
Oba te dzieła zostały wykonane w pracowniach wybitnych polskich artystów.