PUZZLE Z WIELKIM PORTRETEM ŚW. JANA PAWŁA II
Czy pamiętacie Wielki Portret papieża Jana Pawła II umieszczony na fasadzie budującej się Świątyni? To było w maju 2011 roku. Wspólnie przeżywaliśmy beatyfikację wielkiego Polaka. Portret powstał ze 105 tysięcy zdjęć, nadesłanych przez ludzi z całej Polski i spoza jej granic. Był to największy na świecie portret papieża-Polaka.
„Zjednoczmy się jeszcze raz w imię tego, czego nauczał Papież. Stwórzmy wspólnie, Wielki Portret Jana Pawła II, który zostanie rozpostarty w czasie uroczystości beatyfikacyjnych na fasadzie budynku Świątyni Opatrzności Bożej. Będzie to nie tylko symbol naszej pamięci o Papieżu, ale też znak, że potrafimy razem działać i tworzyć wielkie rzeczy” – zachęcaliśmy dekadę temu jako organizatorzy tego przedsięwzięcia.
10 lat temu udało się! Powstał portret o powierzchni 22 m x 42 m (powierzchnia siatki z portretem przekroczyła 1400 m2). Dziś mamy nową propozycję. Ten sam Wielki Portret św. Jana Pawła II w skali mikro – PUZZLE do układania w zaciszu domowym.
Puzzle, czyli rozrywka dla całej rodziny
Puzzle to zabawa, którą znamy już od najmłodszych lat. Nie ma osoby, która nie wie, o co w tym chodzi. Kiedy układamy puzzle z dziećmi, warto przyjrzeć się, jak kombinują, jak korzystają z różnych technik, jak sobie radzą z łamigłówką. Dla każdego z nas to wspaniałe uczucie, kiedy z rozsypanych elementów powstaje jakaś spójna całość.
Pierwsze puzzle
Czy wiecie, jak powstały pierwsze puzzle? Stworzył je w XVIII wieku angielski kartograf John Spilsbury. Mapę świata naklejoną na mahoniowej desce porozcinał na kawałki po to, by ułatwić dzieciom naukę geografii. Puzzle dotarły do Europy w drugiej połowie XIX w., a w XX wieku w ruch poszły maszyny do wycinania i wzrosła ich popularność.
Czy warto układać puzzle?
Z całą pewnością! Nie tylko w czasie kwarantanny czy brzydkiej pogody. Puzzle świetnie działają na nasz mózg. Obie półkule mózgowe muszą pracować równocześnie. Wymagają działań logicznych, ale też uruchamiają kreatywność i wyobraźnię. Zwiększa się dzięki temu pojemność szarych komórek. Uczą koncentracji, spostrzegawczości, cierpliwości i skupienia na jednej rzeczy. Ćwiczą logiczne myślenie i pamięć wzrokową oraz nasze zdolności manualne. A jeśli układamy je na przykład całą rodziną, uczymy się pracy zespołowej.
Puzzle dla babci i dziadka
Ależ tak! Seniorzy, którzy regularnie ćwiczą swój mózg – układają puzzle, rozwiązują inne łamigłówki oraz prowadzą aktywny tryb życia są mniej narażeni na problemy z pamięcią czy demencję. Nie każdy pewnie wie, że układanie puzzli jest formą rehabilitacji po udarach. Są pomocą w ćwiczeniu uwagi, skupieniu, uczą na nowo rozpoznawania kolorów.
Co zrobić ze skończonym obrazkiem? Można powiesić go na ścianie. Warto więc zatroszczyć się o materiał do podklejenia, żeby mozaikę łatwiej było oprawić w ładną ramkę.
No i jak? Dajcie się namówić na puzzle! Zwłaszcza z tak niezwykłym wizerunkiem Ojca Świętego, bliskiego sercom nas wszystkich. Koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu. To znakomity prezent na zbliżające się mikołajki. Możecie obdarować swoich bliskich i maluchy, i seniorów.
Zobacz również:
Wyjątkowe pamiątki związane ze św. Janem Pawłem II:
- TUTAJ możesz wybrać
Codziennie przez wstawiennictwo wszystkich świętych i błogosławionych, których relikwie czcimy w Świątyni Opatrzności Bożej, modlimy się RÓŻAŃCEM ŚWIĘTYCH – NIE JESTEŚ SAM.
SPRAWDŹ, JAK DOŁĄCZYĆ DO MODLITWY!
NR KONTA: 47 1240 6218 1111 0010 1762 7073
CENTRUM OPATRZNOŚCI BOŻEJ – WOTUM NARODU
ul. Miodowa 17/19
00-246 Warszawa
lub pod adresem: https://www.centrumopatrznosci.pl/wplac-darowizne/