Panteon Wielkich Polaków – miejsce pochówku wybitnych
Każda z osób, spoczywających w Panteonie wpisała się w historię Polski swoimi działaniami dlatego też Panteon Wielkich Polaków jest nazywany Wawelem Trzeciego Tysiąclecia. Nawiązując do tradycji chowania zasłużonych dla narodu w miejscach wyjątkowych, przy planowaniu struktury Świątyni Opatrzności Bożej nie zapomniano o panteonie. Podobnie jak na Wawelu – jednym z symboli Państwa Polskiego, tak i w Świątyni, znajdą swoje miejsce grobowce osób wybitnych. Znalazła się tu replika watykańskiego grobu Papieża Jana Pawła II. Do Krypty Zasłużonych Polaków prowadzi łatwe, bezpośrednie dojście, którą już dziś można zwiedzać. W Panteonie odnaleźć można:
Replikę grobu Jana Pawła II – symboliczny monument Papieża Polaka. W nim złożona została biała chusta, którą w dniu śmierci – 2 kwietnia 2005 r. – ocierano twarz umierającego Papieża.
Obecnie w Panteonie swoje miejsce spoczynku znalazły znane i cenione osoby: – poeta Ks. Prałat Jan Twardowski oraz Kapelan Rodzin Katyńskich Ks. Prałat Zdzisław Peszkowski, prof. Krzysztof Skubiszewski, Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich ks. Andrzej Kwaśnik, Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich ks. Zdzisław Król, ks. Józef Joniec, tragicznie zmarły w katastrofie w Smoleńsku, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.