Gra Memory „100 lat odzyskania niepodległości” w akcji! Ruszamy na odsiecz wszystkim rodzicom
Nudziarzom, marudom i płaczkom mówimy dziś stanowcze: NIE! Gra Memory „100 lat odzyskania niepodległości” pomoże zachować pogodę ducha w czasie zarazy i niepewności. Zobaczcie, jak dobry Bóg opiekował się nami przez wieki i pokażcie to swoim dzieciakom. Nie wpadajcie w panikę. Gra Memory „100 lat…” rusza na pomoc!
Wszyscy czujemy, że świat się zatrzymał. Takich domowych rekolekcji nie doświadczyliśmy jeszcze nigdy. Zgodnie z zaleceniami zostaliśmy w domach, gdzie kłębią się wszystkie nasze emocje: te dobre i złe. Radość z bycia razem i niepewność jutra, poczucie wspólnoty i drapieżny egocentryzm. Zmęczenie i zniecierpliwienie sobą, bo niełatwo być ciągle i ciągle razem, zwłaszcza jeśli do tej pory nie ćwiczyliśmy tego aż z taką częstotliwością.
W niepewności jutra staramy się zachować wiarę, że miłujący Bóg opracował dla nas plan. Do tej pory to my byliśmy Panami swojego czasu. Teraz musimy się poddać.
Co można zrobić w czasach zarazy i niepewności?
Poddać się woli Bożej. I przypomnieć sobie, jak Bóg prowadził nas przez dzieje od stworzenia świata.
Taką cudowną lekcją historii jest GRA MEMO „100 lat odzyskania niepodległości”. Wykorzystajmy ten czas, który został nam podarowany, by spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy, by je przewartościować. Poszukać tego, co ma prawdziwy sens. Odnaleźć ludzi i wszystkie cnoty, które gdzieś pogubiliśmy.
Gra ukazuje wspaniałą historię naszej Ojczyzny. Opowiada o niej w przystępny, a zarazem poruszający wyobraźnię sposób.
Wspólnie z dziećmi przyglądamy się postaciom, które miały ważny wpływ na bieg polskiej historii. To Mieszko I, Jadwiga i Jagiełło, Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Józef Piłsudski, ks. Ignacy Skorupka, św. siostra Faustyna, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, kardynał Stefan Wyszyński i św. Jan Paweł II.
Stajemy się świadkami takich ważnych wydarzeń w historii Polski, jak: chrzest w 966 roku, ślub królowej Jadwigi z Władysławem Jagiełłą, pierwszy rozbiór Polski i uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji.
Pokazujemy naszym dzieciom, jak liczne były zrywy niepodległościowe Polaków na drodze ku wolności. Opowiadamy o powstaniach: kościuszkowskim, listopadowym, styczniowym, Bitwie Warszawskiej, tragedii II wojny światowej, poświęceniu św. Maksymiliana Kolbego i heroicznej walce powstańców warszawskich.
Gra przeprowadza nas też przez najnowszą historię Polski: uwięzienie prymasa Wyszyńskiego, wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i jego pełną mocy homilię na ówczesnym placu Zwycięstwa w Warszawie, męczeńską śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i wybory w 1989 r., które zapoczątkowały drogę do pełnej suwerenności naszej Ojczyzny.
Całe to bogactwo wiedzy i doświadczeń mieści się w małym kwadratowym pudełku, w którym znajdziecie stosiki 56 kart z obrazami historycznymi. Na wierzchu pudełka czeka na Was książeczka, której autorzy zadbali o to, by każda ze scen historycznych została opisana w klarowny i przystępny dla dziecka sposób.
Zostańmy w domu i z całą rodziną zróbmy sobie takie niezwykłe ćwiczenie pamięci. Najlepiej kilka rund.
„100 lat odzyskania niepodległości” i ten niezwykły czas, który teraz przeżywamy, uświadamia nam, że życie jest kruche. Że nasi przodkowi dokonali w życiu wielkich rzeczy i odeszli… I my też jesteśmy śmiertelni. Ta świadomość pozwala ustawić na właściwe tory naszą dorosłą hierarchię wartości. Pomaga cieszyć się każdą chwilą. Kochać tu i teraz tę rodzinę, z którą możemy po raz kolejny zagrać w tę lub inną grę.