Papież, który wciąż żyje w nas
To wprost nie do uwierzenia, że minęło już 13 lat, od chwili, gdy o godzinie 21.37 odszedł do Domu Ojca Jan Paweł II zwany Wielkim. Ci, którzy wchodzą dziś w dorosłość mieli wówczas ledwie kilka lat, ci, którzy mieli szczęście pamiętać świętego Jana Pawła II z pielgrzymek do Polski i spotkań z młodzieżą pamiętają Go wciąż żywą pamięcią, niesłabnąca mimo upływu lat. Papież, który zmienił Polskę i wywarł niezwykły wpływ na świat pozostawił niezatarte piętno na “pokoleniu JP II”. Nawet jeżeli nie przestudiowaliśmy 14 encyklik, nie analizowaliśmy 40 listów apostolskich, nie zagłębialiśmy się w 14 adhortacji, nie pamiętamy niezliczonych homilii wygłaszanych do Polaków w czasie 8 pielgrzymek do Ojczyzny.
Bo choć każdy ma swoje własne wspomnienia i refleksje ze spotkań z świętym Janem Pawłem II, to wszyscy pamiętają te kilka najważniejszych wezwań Ojca Świętego: NIE LĘKAJCIE SIĘ! OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI! MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ, NAWET GDYBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI!
2 kwietnia 2005 roku była sobota, dzień maryjny. Dewizą papieża były słowa z jego biskupiego herbu: Totus Tuus – Cały Twój, a Matka Boża opiekowała się Nim w najtrudniejszych chwilach. Ten dzień, to była również wigilia niedzieli Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił.
Choć od dnia kanonizacji liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II przypada na dzień 22 października, na całym świecie, a zwłaszcza w Polsce pamiętamy o rocznicy jego śmierci wspominamy Go i modlimy się za jego pośrednictwem.
W Świątyni Opatrzności Bożej, w której znajdują się relikwie Jana Pawła II w każdy wtorek o godzinie 18.00 można podczas Mszy Świętej wypraszać łaski za pośrednictwem papieża Polaka.